Program divadélek 2023/2024

01.05.2024

Do školičky za námi jezdí pravidelně oblíbené divadélko a zde máme program na nový školní rok.

  • říjen 2. Kouzelné housličky - Hudební pohádka, ve které se děti seznámí s houslemi - tajemným hudebním nástrojem a poznají, co se všechno na housle dá zahrát. Děti si s námi zahrají hudební hádanky, zazpívají i zatančí. Představení zakončí pohádka o pasáčkovi Martinovi a závistivém králi.

  • listopad 3. Cesta za pohádkou - Dobrodružná plavba za pohádkami a bajkami z celého světa, při které si děti s námi zazpívají námořnickou písničku a ti nejodvážnější si vyzkoušejí i typické oblečení navštívených kontinentů.
  • prosinec 4., Adventní kalendář - Každý den před Vánocemi ukrývá malé kouzlo. Otevřeme proto postupně spolu s dětmi všechna okénka našeho Adventního kalendáře. Co asi ukrývají? Budeme si vyprávět o starých vánočních zvycích, ozdobíme si stromeček a postavíme si krásný Ladův Betlém. To vše za doprovodu nádherných vánočních písní a koled z celé Evropy, které si s housličkami zazpíváme.
  • leden 8., Birlibán - Loutková pohádka s písničkami na motivy stejnojmenné knížky E. Petišky. Kouzelné příběhy chlapce předškolního věku, který umí zlobit jako všechny naše děti a který se cestou do pohádkového městečka Maňáskova napraví. Děti si s námi opět zazpívají a jistě se nechají okouzlit nádhernými loutkami paní Marie Bartošové a barevnou scénou výtvarnice Kláry Paclíkové
  • únor 1., Lesní palouček - Jak si hráli naši rodiče když nebyly počítače a chytré telefony ? Jsou plyšáčci jen na mazlení ? Má každé lesní zvířátko svou píseň či říkanku? Můžeme si sami doma vymyslet a zahrát svojí vlastní pohádku ? Odpověď najdeme společně s dětmi za pomoci housliček v představení Divadla A Šmytec!
  • březen 4., O čem sní beránci - Příběh dvou beránků - beránka Obláčka na nebi a beránka Kopýtka pasoucího se na zemi, vypráví o touze, snech a přátelství, které nám pomáhají překonávat všechny překážky. Je plný říkanek a písniček , které si s námi děti za doprovodu housliček zazpívají. Krásnou scénu i postavičky beránků vytvořila z pravé ovčí vlny výtvarnice Hana Ženíšková.

  • duben 8., Páťa Máťa - Jak se správně chovat doma, ve školce, na ulici ? Vyzkoušíme si to spolu s dětmi na příběhu dvou brášků Páti a Máti během jednoho obyčejného dne. Budou děti umět Páťovi a Máťovi poradit ? Představení s maňásky loutkářky Marie Bartošové a nápaditou scénou výtvarnice Kláry Paclíkové opět doprovodíme písničkou a zakončíme popletenou pohádkou.
  • květen 6. Čert a Káča - Klasická pohádka o hubaté Káče, chytrém pasáčkovi Jiříkovi , zlé kněžně a hloupém čertovi..... Nádherné loutky z dílny loutkářky Marie Bartošové a pohádkovou scénu výtvarnice Kláry Paclíkové doplní houslové hudební motivy ze stejnojmenné opery Antonína Dvořáka. Děti se tak nenápadně mohou seznámit s klasickou hudbou a přitom se plně ponořit do pohádkového příběhu.