Sebeřízené vzdělávání - beseda

01.11.2022

Přijměte srdečné pozvání na besedu o Sebeřízeném svobodném vzdělávání dětí.

  • Kdy? čtvrtek 4. 4. 17:00 - 18:00
  • Kde? Lesní 816, Šestajovice
  • Jak? rezervace formulářem nebo emailem: info@unicornschool.cz
  • Kolik? Vstupné dobrovolné (bude zcela posláno na Asociaci pro sebeřízené vzdělávání)


"Sebeřízené vzdělávání: odpověď na lidské potřeby a osobní růst v průběhu celého života."


"Duševní zdraví nejen mladých lidí přináší urgentní výzvu k přehodnocení konvenčních metod vzdělávání a hledání způsobů učení, které lépe odpovídají potřebám lidí a jejich rozmanitým životním cestám. Sebeřízené vzdělávání nabízí možnost dětem, mladým lidem a jejich rodinám, aby následovali své zájmy, rozvíjeli své talenty vlastním tempem. Zaměříme se na klíčové principy sebeřízeného vzdělávání, jeho výzvy, přínosy, podmínky a praktické postupy. Připojte se k nám a objevte, jak může sebeřízení obohatit vaši vzdělávací cestu nebo životní cestu vašeho dítěte." 


Michaela Řeřichová, spoluzakladatelka Aliance pro sebeřízené vzdělávání, se věnuje tématu duševní zdraví a znevýhodnění dětí a mladých lidí. Dlouhodobě pracuje na rozvíjení sociálních a vzdělávacích služeb pro dospívající a jejich rodiny. V rámci aktivit Aliance organizuje osvětové kampaně, podpůrné skupiny, pobytové akce a nabízí poradenství.

Jiří Košárek objevil blog vývojového psychologa Petra Graye, Freedom to Learn. Tyto texty před více než deseti lety přeložil, vytvořil web svobodauceni.cz a rozhodl se na jejich základě založit iniciativu Svoboda učení. Od té doby je ponořen do osvěty v konceptu sebeřízeného vzdělávání a respektujícího přístupu nejen ve výchově.Rezervujte si místo zde: